150 ROCZNICA URODZIN STEFANA ŻEROMSKIEGO

W dniu 11 kwietnia 2014 roku w ramach obchodów rocznicy urodzin Stefana Żeromskiego – pisarza związanego z ziemią świętokrzyską uczniowie Zespołu Szkół Nr 8 w Nowej Słupi wysłuchali prelekcji nauczyciela języka polskiego – mgr  Justyny Cieślik wzbogaconą o prezentację multimedialną –,,Stefan Żeromski. O krok od Nobla”- przygotowaną przez nauczyciela historii- mgr Agnieszkę Maturlak.

Po wysłuchaniu prelekcji  i obejrzeniu prezentacji uczniowie uczestniczyli w konkursie dotyczącym życia i twórczości Stefana Żeromskiego.

Podjęte działania w naszej szkole miały na celu przybliżenie uczniom postaci i zasług oraz popularyzowanie dorobku literackiego Stefana Żeromskiego – twórcy związanego z naszym regionem.

Opublikowano: 24 kwietnia 2014 16:13