Dzień Otwarty Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

W dniu 21 lutego 2014 roku uczniowie z klas: II, III i IV technikum uczestniczyli w Dniu Otwartym Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,którego celem było propagowanie historii, przybliżenie uczniom różnorodnych sposobów jej poznawania oraz pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego.
Myślą przewodnią Dnia Otwartego IH była praca ze źródłem historycznym, a także ukazanie warsztatu naukowego historyka ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych metod analizowania spuścizny minionych epok.
W ramach tego spotkania uczniowie uczestniczyli w wykładzie prof. dr hab. Grzegorza Miernika : Peerelowska codzienność w listach ,,do Warszawy” połączonym z warsztatami przedmaturalnymi obejmującymi analizę różnych typów źródeł historycznych a także w konkursie i pokazach grupy rekonstrukcyjnej studentów i doktorantów Instytutu Historii UJK.

Opublikowano: 27 lutego 2014 11:29