ETAP WOJEWÓDZKI XXI EDYCJI KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE, RATOWNICTWIE I OBRONIE CYWILNEJ

W dniu 28 listopada 2013 roku  w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach został przeprowadzony finał Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej.
W finale uczestniczyło 47 uczniów z 25 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II b technikum - Sławomir Pustuła.
Organizatorami konkurs ubyli: Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Komendant Państwowej Straży Pożarnej.
Po powitaniu i części oficjalnej uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 30 pytań związanych z bezpieczeństwem, udzielaniem pierwszej pomocy oraz nawiązujących do tradycji  patriotycznych i obronnych.
Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych miał na celu popularyzację szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jak również kultywowanie tradycji w zakresie wychowania obywatelskiego i patriotycznego młodzieży. Po zakończeniu konkursu i ogłoszeniu wyników wręczono nagrody i dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał upominek.

Opublikowano: 11 grudnia 2013 17:15