Zakończenie uczniów klasy IV

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób "twórcą siebie samego".

Jan Paweł II

Te słowa towarzyszyły uroczystemu zakończeniu roku szkolnego dla klasy IV technikum, która odbyła się w dniu 26 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Nr 8 w Nowej Słupi. Uroczysta akademia rozpoczęła się z ostatnim dzwonkiem o godzinie 10.00.
Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Mirosława Mierzejewska, która powitała wszystkich zebranych, podsumowała czteroletnią edukację uczniów klasy IV oraz wyraziła nadzieję na pozytywne zdanie egzaminów a także godne reprezentowanie naszej szkoły poza jej murami przez naszych uczniów.
Następnie głos zabrał zaproszony na tę uroczystość pan Bogdan Gierada - Radny, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, który skierował słowa do uczniów kończących swoją edukację w szkole. Gratulował im wytrwałości i życzył powodzenia podczas egzaminów maturalnych i zawodowych.
W imieniu maturzystów wystąpili: Patrycja Cieślik i Paweł Kołbuc, którzy podziękowali Dyrekcji, wychowawczyni - pani Grażynie Chamerze, nauczycielom i uczniom za czas spędzony w murach naszej szkoły.
Kolejnym punktem był krótki program dedykowany kończącym naukę w technikum, a wystąpili w niej uczniowie klasy IIIb, IIb i Ib - którzy czuwali nad stroną techniczną uroczystości jak również za przygotowaną prezentacją.
Maturzyści odbyli krótką podróż w czasie podczas prezentacji ,,Ale to już było…” , która zawierała zdjęcia z udziałem uczniów klasy IV zarejestrowanych na przestrzeni 4 lat pobytu w szkole.
W imieniu trzecioklasistów i społeczności uczniowskiej głos zabrała Paulina Danielska. W słowach skierowanych do uczniów klasy IV życzyła by matura za kilka lat była tylko historią i wspomnieniami, które będą bardziej żywe i barwne. A trud włożony w przygotowania do egzaminów przyniesie zamierzone rezultaty.
Miłym akcentem na zakończenie programu było wręczenie maturzystom maskotek.

Opublikowano: 06 maja 2013 14:46