Wojewódzki etap konkursu ,,Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

15 marca 2013 roku w Muzeum Historii Kielc zakończono wojewódzki etap konkursu ,,Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Uczestniczyło w nim troje uczniów klasy I b technikum Zespołu Szkół Nr 8 w Nowej Słupi: Agnieszka Gilewska, Monika Jabczyk i Sławomir Pustuła. Uczniów do konkursu przygotowywał nauczycielka historii, p. Agnieszka Maturlak.
Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej wiedzy na temat historii najnowszej Polski, przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego, polskiego dorobku kulturowego. Adresowany był do uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych.
Nad prawidłowym przebiegiem czuwała Wojewódzka Komisja Konkursowa.
Uczniowie zmagali się z testem zawierającym 30 zadań, na które przeznaczono 60 minut.
Po zakończeniu pisania testu, uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zwiedzenia stałej ekspozycji w Muzeum Historii Kielc.
Następnie zostały ogłoszono wyniki konkursu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatów uhonorowano nagrodami przygotowanymi przez organizatorów konkursu.

Opublikowano: 19 marca 2013 11:26

Wojewódzki etap konkursu ,,Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”