Uczniowie Zespołu Szkół nr 8 znów w Warszawie

W dniach 9 - 10 lutego 2013 r. uczniowie Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 8 w Nowej Słupi uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w prezentacjach na temat kuchni koszernej, oraz działalności usługowej sieci Hoteli Starthotel.

Pierwsza prezentacja odbyła się  9 lutego w Restauracji Magat, ten zakład jako jeden z nielicznych w Polsce uzyskał certyfikat koszerności. Kierownik, a zarazem właściciel zakładu omówił zasady produkcji potraw koszernych. Przedstawił specyfikę tej kuchni oraz jej zalety. Po bardzo ciekawej prezentacji uczniowie mieli możliwośc degustacji potraw koszernych.

W drugim dniu wyjazdu uczniowie uczestniczyli w prezentacji, która odbyła się w Hotelu Aramis na temat działalności turystyczno - gastronomicznej. Pracownice tego hotelu przedstawiły zakres świadczonych usług, omówiły działalność gastronomiczną. Udzieliły uczniom praktycznych wskazówek jak należy przygotowac się do pracy w tego typu zakładach gastronomicznych. Podkreśliły, że w pracy w działach obsługujących gości (na stanowiskach recepcjonisty, kelnera) ważne jest przygotowanie zawodowe ale również kultura osobista pracowników, ich zaangażowanie i sumienność.

Wyjazd był bezpłatny, został zorganizowany w ramach realizowanego projektu „Nowa perspektywa dla uczniów Zespołu Szkół nr 8 w Nowej Słupi” finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.2.

Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w galerii.

Opublikowano: 13 lutego 2013 16:10