Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Etap szkolny konkursu.

W dniu 27 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 8 w Nowej Słupi został przeprowadzony szkolny etap ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii adresowanego do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu jest upowszechnienie wśród młodzieży  szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat historii najnowszej  Polski, przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego.
Zakres tematyczny konkursu obejmował okres historii Polski lat 1970-1990.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych o różnym stopniu trudności.

W etapie szkolnym uczestniczyło sześcioro uczniów z klasy I b technikum: Agnieszka Gilewska, Monika Jabczyk , Karolina Włodarczyk, Dominika Zawadzka, Sławomir Pustuła, Błażej Róg.

Do drugiego etapu awansowali uczniowie:

Sławomir Pustuła

Agnieszka Gilewska

Dominika Zawadzka

Monika Jabczyk

Nauczyciel odpowiedzialny za przeprowadzenie etapu szkolnego  konkursu -  Agnieszka Maturlak.

Opublikowano: 04 grudnia 2012 07:14