,, NOWOSŁUPIADA 2012”, czyli kilka słów o otwarciu hali sportowej w Nowej Słupi

Nareszcie się doczekaliśmy! 25 pażdziernika,tj. w czwartek, odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia nowego obiektu w Nowej  Słupi – hali sportowej. Na początku uroczystości nastąpiło poświęcenie budynku przez proboszcza miejscowej parafii, ks. Krzysztofa  Bartochowskiego w asyście księży z Nowej Słupi, Rudek i Świętego Krzyża. Świadkami tego podniosłego momentu byli zaproszeni goście, m.in. ze Starostwa Powiatowego w Kielcach, jak i dyrektorzy i nauczyciele ze szkół w Nowej Słupi, Starej Słupi, Rudkach, Paprocic, Jeziorku  i Jeleniowie. Nie mogło również zabraknąc mieszkańców Nowej Słupi. Następnie młodzież Zespołu  Szkół i  Zespołu  Szkół  nr 8  zaprezentowała przygotowane wspólnie widowisko ,,NOWOSŁUPIADA  2012”. Dziewczęta i chłopcy wcielili się w znanych redaktorów  sportowych (P. Chylewską, K. Carlos, K. Szostak, P. Babiarza, D. Szpakowskiego, W. Szaranowicza i M. Kurzajewskiego), którzy w zabawny  sposób zrelacjonowali historię sportu. Następnie na scenę wkroczyły boginie i niosąc koła olimpijskie oraz znicz olimpijski wykonały piękny starogrecki taniec. Urozmaiceniem całego programu był występ dzieci, które jako ,,Wesołe Cheerleaderki" wykonały układ taneczny do piosenki  Shakiry, jak również pojawienie się  ,,Maryli Rodowicz”, która  zaśpiewała znaną ,,Gimnastykę”. Gościnnie wystąpiła też młodzież z gimnazjum w Rudkach oraz z gimnazjum w Paprocicach. Po części artystycznej nastąpił bardzo ważny punkt uroczystości. Wójt gminy Now  Słupia, pan Wiesław Gałka, wręczył pani dyrektor Mirosławie Mierzejewskiej i pani dyrektor Małgorzacie Jakubczyk symboliczny klucz do nowej hali. W nastrój radości i rozmarzenia  wprowadził zgromadzonych gości chór nauczycieli z Ostrowca, który zaprezentował standardy piosenki rozrywkowej. Otwarcie obiektu sportowego ni  mogło się obyć bez akcentu o wyraźnie sportowym charakterze. Bowiem zwieńczeniem uroczystości stał się turniej piłki siatkowej szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Nowa Słupia. W turnieju tym wzięła także udział reprezentacja naszej szkoły, która  odniosła duży sukces, zdobywając pierwsze miejsce!
Oby hala sportowa jak najdłużej służyła kolejnym pokoleniom dzieci i młodzieży!

Opublikowano: 30 października 2012 07:19

Otwarcie hali sportowej w obiektywie