Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 22 października 2012 roku w Zespole Szkół Nr 8 w Nowej Słupi miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Organizatorem obchodów Dnia Nauczyciela był Samorząd Uczniowski. Historię i znaczenie tego święta przybliżyła Monika Gawlik.

Następnie Dyrektor szkoły mgr Mirosława Mierzejewska wygłosiła okolicznościowe wystąpienie. Ukazała  w nim rolę i znaczenie roli nauczyciela. Kończąc swoje wystąpienie, życzyła wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi, aby codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze  spełnionej misji.
Na ręce pani Dyrektor Monika jako przedstawiciel społeczności uczniowskiej złożyła kwiaty, symbolizujące podziękowanie za codzienny trud przekazywania wiedzy, za kształtowanie postaw godnych naśladowania. Życzyła pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, satysfakcji z wypełnionych obowiązków oraz realizacji wszelkich zamierzeń.

Następnym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie klasy I technikum. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, wychowawca klasy mgr Anna Sepioło wręczyła symboliczne dyplomy. Obchodząc to święto w Naszej szkole nawiązano do Roku 2012-  ogłoszonym Rokiem Janusza Korczaka. Postać lekarza, pedagoga i wspaniałego wychowawcy przybliżyła mgr Agnieszka Maturlak przedstawiając prezentację poświęconą tej niezwykłej postaci. Całość imprezy  odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Opublikowano: 25 października 2012 07:17