X Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

W dniu 2 października w Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 8 w Nowej Słupi odbyły się X Światowe Dni Tabliczki Mnożenia. W tym roku zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – za co Serdecznie Dziękujemy. Dziękujemy także za ufundowanie nagród dla młodzieży biorącej udział konkursie.
Jest to impreza coroczna zapisana w kalendarzu wydarzeń w naszej szkole, gdzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których młodzież przypominała sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw:
„Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład młodzieży – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Dziś najlepsi z najlepszych sprawdzali swoją „tabliczkową wiedzę” podczas egzaminów. Na podium stanęli: Mateusz Dąbrowski z kl. I, Wiktor Kwiatek z kl. IIb oraz Krzystsztof Orzeł z kl. IIa. Koordynatorem konkursu w szkole jest p. Patrycja Mazur.

Opublikowano: 08 października 2020 11:44

Zdjęcia: