93 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 10 listopada 2011 roku w Zespole Szkół Nr 8 w Nowej Słupi odbyła się uroczysta akademia poświęcona 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem spotkania było kultywowanie tradycji i postaw patriotycznych wśród młodzieży, przybliżenie okoliczności mających wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 letniej niewoli. Podczas akademii został zaprezentowany program przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem nauczyciela historii, który wypełniła poezja i pieśni patriotyczne. Została przygotowana gazetka okolicznościowa poświęcona wybitnym postaciom m.in. Józefowi Piłsudskiemu, Romanowi Dmowskiemu mającym wpływ na kształtowanie się podstaw suwerennego państwa polskiego.

Opublikowano: 24 listopada 2011 09:46