"Coś się kończy, coś zaczyna"

Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku, w Zespole Szkół nr 8 w Nowej Słupi – podobnie jak w wielu tysiącach polskich szkół – odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.
Na sali gimnastycznej o godzinie 8.00 Pani Dyrektor Mirosława Mierzejewska powitała młodzież naszej szkoły, szczególnie ciepło zwracając się do uczniów klasy pierwszej, którzy będą kształcić się w dwóch zawodach: technik żywienia i gospodarstwa domowego i technik budownictwa. Pani Dyrektor przedstawiła także wszystkich wychowawców. Następnie poprosiła o zabranie głosu pana Bogdana Gieradę, członka Zarządu Powiatu Kieleckiego i wielkiego przyjaciela naszej placówki.
Po wystąpieniu p. Gierady okrutne czasy II wojny swiatowej przypomniała w krótkim referacie p. Agnieszka Maturlak, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie.
Po części oficjalnej i spotkaniu klas ze swoimi wychowawcami w salach, uczniowie wraz z Panią Dyrektor i nauczycielami udali się na mszę św. do Kościoła p.w. Świętego Wawrzyńca w Nowej Słupi.

Opublikowano: 01 września 2011 09:35