03 listopada 2016 12:26 | Aktualności

Halloween w naszej szkole

W piątek 28 października w naszej szkole odbyło się Halloween. Celem imprezy było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory, nietoperze, czarownice i inne potwory rodem z filmów grozy. Podczas obchodów Halloween mieliśmy przyjemność gościć Pana Starostę - Michała Godowskiego, Pana Wicestarostę - Zenona Janusa, Panią Kierownik ds. Edukacji - Teresę Dzik, przedstawicieli Centrum Kształcenia Ustawicznego "Patronus" , p. dyrektor Monikę Gworek oraz właściciela CKU - Piotra Pająka, oraz uczniów klas 3 gimnazjum. Wieczór rozpoczął się wspólną kolacją, którą to przygotowali nasi uczniowie. Na stole oprócz krwistoczerwonego barszczu królowała dynia. Po wspólnym posiłku odbył się konkurs na najlepsze Halloweenowe przebranie. Młodzież wykazała się niezwykłą kreatywnością w przygotowaniu przebrań. Jury w skład, którego wchodzili zaproszeni goście z Panem Piotrem Pająkiem na czele nie miało łatwego zadania. Po burzliwych obradach laureatką konkursu została uczennica kl. IV, która wcieliła się w postać wampirzycy. Nagrody były cenne gdyż główną nagrodą był nowoczesny telefon bezdotykowy. W końcu przyszedł czas na główną atrakcję wieczoru.... czyli oglądanie filmów grozy! Uczniowie przygotowali pełne miski popcornu, wygodnie ułożyli materace i z zaciekawieniem oglądali filmy. Atmosfera panująca na sali niczym nie odbiegała od tej w kinie.

Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Młodzież z zadowoleniem opuszczała szkołę w późnych godzinach wieczornych.