Pożegnanie absolwentów

W dniu 24 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 8 w Nowej Słupi odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy IV technikum żywienia i gospodarstwa domowego i technikum budownictwa. Akademia rozpoczęła się z ostatnim dzwonkiem o godzinie 12.00. W uroczystości uczestniczyła Pani dr Paulina Nowak, wykładowca Politechniki Świętokrzyskiej.
Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Mirosława Mierzejewska, która powitała wszystkich zebranych, podsumowała czteroletnią edukację uczniów klasy IV oraz wyraziła nadzieję na pozytywne zdanie egzaminów, a także godne reprezentowanie naszej szkoły poza jej murami przez naszych uczniów.
W tym dniu 22 uczniów z rąk wychowawcy, pani Anety Góry otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Siedmioro uczniów zostało wyróżnionych nagrodami książkowymi: Bartłomiej Cieśla, Milena Cieślik, Bartłomiej Czekaj, Dominika Mistrzyk, Kinga Kłusek, Paweł Lasek oraz Wojciech Kłusek.
Zostały wręczone również dyplomy i nagrody dla uczniów, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych. Otrzymali je: Bartosz Wiecha - najlepszy zawodnik szkoły w piłce nożnej oraz Janusz Linek - najlepszy zawodnik szkoły w piłce siatkowej.
Wiele wzruszeń i radości wzbudziła wśród absolwentów prezentacja, w której wspominano czas spędzony przez nich w naszej szkole, którą przygotowali uczniowie kl. III.
Następnie, w imieniu trzecioklasistów i społeczności uczniowskiej głos zabrały Monika Jabczyk i Agnieszka Gilewska. W słowach skierowanych do uczniów klasy IV życzyli by matura za kilka lat była tylko historią i wspomnieniami, które będą bardziej żywe i barwne, a trud włożony w przygotowania do egzaminów przyniesie zamierzone rezultaty.
W imieniu maturzystów wystąpili: Milena Cieślik i Paweł Lasek, którzy podziękowali Dyrekcji, wychowawczyni - pani Anecie Górze, nauczycielom i uczniom za czas spędzony w murach naszej szkoły. Na zakończenie absolwenci wręczyli kwiaty nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Życzymy naszym absolwentom osiągnięcia 100% na egzaminie maturalnym oraz spełnienia wszystkich życiowych planów i zamierzeń. Pragniemy, aby tę szkołę i czas w niej spędzony wspominali, jako jeden z najpiękniejszych okresów w swoim życiu. Powodzenia!

Opublikowano: 27 kwietnia 2015 17:59