VII Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych

W dniu 11.02.2015 r. odbył się VII Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych. Tegoroczne wędrowanie po miejscach związanych z Powstaniem Styczniowym przypadło dokładnie w 152 rocznicę Bitwy pod Skałką (Świętym Krzyżem), jaką stoczył 11 lutego 1863 Gen. Marian Langiewicz z zaborcą rosyjskim., W rajdzie uczestniczyła młodzież wraz z opiekunami z 7 szkół.
Uczestnicy mieli możliwość wyboru trzech tras:
Trasa 1 autokarowo – piesza z Nowej Słupi na Łysicę
Trasa 2 autokarowo – piesza z Kielc na Święty Krzyż do Nowej Słupi
Trasa 3  z Trzcianki na Święty Krzyż do Nowej Słupi.

Celem rajdu jest przypomnienie młodzieży o ważnych wydarzeniach jakie miały miejsce na naszym terenie w 1863 roku, przypomnienie i uwrażliwienie młodych ludzi na losy licznych Polaków, którzy ponieśli śmierć w imię naszej wolności.
W podsumowaniu rajdu uczestniczyli: Wójt Gminy Nowa Słupia p Andrzej Gąsior, członek zarządu Rady Powiatu Józef Szczepańczyk, radne Gminy Nowa Słupia p.Lidia Wiącek i Grażyna Wojtachnia, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Nowej Słupi p. Mirosława Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Słupi p. Małgorzata Jakubczyk.

Organizatorami rajdu byli:
 STOWARZYSZENIE ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA