Sławomir Pustuła stypendystą Prezesa Rady Ministrów

W dniu 9.12.2014 r. Sławomir Pustuła uczeń kl. III Technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z p. dyrektor Mirosławą Mierzejewską oraz p. Ryszardem Błędzińskim  uczestniczyli w uroczystości wręczenia stypendiów, która odbyła się w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku.
Sławek znalazł się wśród 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kieleckiego i wśród 142 uczniów z województwa świętokrzyskiego, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2014/2015 za wybitne osiągnięcia.
W uroczystości wzięli udział  wicestarosta kielecki – Zenon Janus, wojewoda świętokrzyski – Bożentyna Pałka – Koruba, kurator oświaty – Małgorzata Muzoł, gospodarz gminy – Szczepan Skorupski, Lidia Grzanka - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Powiatu Kieleckiego oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjlnych powiatu kieleckiego.

Sławek od początku swojej edukacji w Zespole Szkół Nr 8 w Nowej Słupi uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce i otrzymuje wzorowe zachowanie. Jest wzorowym, bardzo zdolnym i pracowitym uczniem. Sławek wyróżnia się osiągnięciami twórczymi, wyobraźnią, łatwością uczenia się, szerokimi zainteresowaniami (film, psychologia). Najlepiej realizuje się w przedmiotach ścisłych, ale także doskonale radzi sobie w przedmiotach humanistycznych, zwłaszcza w nauce języka polskiego. Ma bogate słownictwo, chętnie bierze udział w dyskusji, zajmuje wysokie miejsca w czytelnictwie.

Aktywnie uczestniczy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, a także angażuje się w różne akcje charytatywne, w których uczestniczy nasza szkoła. Duże zaangażowanie wykazał w projekcie Comenius oraz w projekcie „Edukacja Zawodowa w Praktyce” wykonując projekt uczniowski na temat „Technik żywienia i usług gastronomicznych – zawodem kluczowym dla regionu”. Każdego roku jest uczestnikiem Rajdu Szlakiem Powstańców Styczniowych, którego współorganizatorem jest nasza placówka. Chętnie uczestniczy w akademiach i apelach organizowanych w szkole.

Jest koleżeński, otwarty i życzliwy wobec kolegów, zawsze chętny do udzielenia pomocy słabszym. Od klasy pierwszej Sławek jest członkiem samorządu klasowego i przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, a także członkiem Młodzieżowej Rady Powiatu Kieleckiego.

Opublikowano: 11 grudnia 2014 13:32